UK Police Developing EMP Device to Stop Electric Scooter Crimes

V reakcii na nárast kriminálnych aktivít s elektrickými skútormi a elektrobicyklami vyvíja britská polícia elektromagnetické impulzné (EMP) zariadenie, ktoré dokáže vypnúť elektrické motory týchto vozidiel. Rastúca popularita elektrickej mikromobility poskytuje ľuďom pohodlné a ekologické alternatívy pre dopravu. Avšak otvára to tiež dvere pre zločincov vzhľadom na rýchlosť, dostupnosť a tichú prevádzku týchto vozidiel.

Vývojové laboratórium na obranu a technológiu v spolupráci s Národnou radou prezidentov polície vyvíja prenosné EMP zariadenie, ktoré sa dá upevniť na batoh a pripomína niečo z filmu ”Ghostbusters”. Toto zariadenie dokáže emitovať elektromagnetický impulz a rušiť riadiaci obvod podozrivého elektrobicykla alebo elektrického skútra, čo má za následok vypnutie jeho elektrického motora. Predseda Národnej rady prezidentov polície, Gavin Stephens, naznačil, že zariadenie by mohlo byť prístupné za niekoľko mesiacov.

Hoci zámerom tohto vývoja je pomôcť právnym orgánom v chytaní e-zločincov, existujú obavy o jeho účinnosť. Vypnutie elektrického motora môže spomaliť podozrivého, ale je nepravdepodobné, že by zastavilo jeho útek úplne. Zločinci stále môžu šliapať manuálne alebo vyvinúť odolné systémy elektrobicyklov, ktoré odolávajú útoku EMP.

Okrem toho existujú obavy o nechcené vedľajšie účinky tohto zariadenia. Keďže potrebuje jasnú líniovú videnosť na cieľ, existuje riziko neúmyselne ovplyvniť aj iné zariadenia v blízkosti, ako napríklad smartfóny. Dúfajme, že zariadenie nebude mať nepriaznivý vplyv na ľudí a iné zariadenia, ale neexistujú žiadne záruky.

Keďže britská polícia stále skúma technologické riešenia na boj proti zločinom s elektrickými skútrami, zatiaľ bude ešte potrebné zistiť, ako účinné budú tieto opatrenia v praxi. Vývoj EMP zariadenia je sľubný, ale existujú praktické výzvy a potenciálne nechcené dôsledky, ktoré je potrebné riešiť.

Časté otázky (FAQ):
Q: Prečo je vývoj EMP zariadenia potrebný?
A: Vývoj EMP zariadenia je potrebný na zastavenie zločinov s elektrickými skútormi a elektrobicyklami, ktoré sú čoraz populárnejšie.

Q: Aký účel má EMP zariadenie?
A: Cieľom EMP zariadenia je vypnutie elektrického motora elektrobicyklov a elektrických skútrov, čo by malo znemožniť páchateľom útek.

Q: Existujú nejaké obavy týkajúce sa EMP zariadenia?
A: Áno, existujú obavy ohľadom jeho účinnosti a vedľajších účinkov na iné zariadenia v blízkosti.

Q: Kedy môže byť EMP zariadenie dostupné?
A: Predseda Národnej rady prezidentov polície naznačil, že EMP zariadenie by mohlo byť dostupné za niekoľko mesiacov.

Zdroje:
– electrive: https://www.electrive.com
– Clean Energy Wire: https://www.cleanenergywire.org
– Bloomberg: https://www.bloomberg.com

By

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *