Tragický požiar v Spojených štátoch zavinila chybná lithiová batéria elektrickej kolobežky

Muž pár v podkrovnom byte v meste Vancouver zahynul v požiari spôsobenom chybnou lithiovou batériou elektrickej kolobežky, tvrdí žaloba ženy, ktorá na zodpovednosti za smrť svojho partnera žaluje niekoľko firiem.

Podľa žaloby Kellyann Sharples spôsobili chybné lithiové batérie smrť jej manžela Tima Lilleyho. Pred niekoľkými dňami bola vytvorená obžaloba podaná v provincionálnom súde.

K žalobe Sharples priložila mená firiem Motorino, distribútora e-kolobežiek zo Surrey, opravárenského obchodu Royer Batteries z Toronta a čínskeho výrobcu Shenzhen Minjyu Energy Technology.

V žiadnej z týchto kanadských firiem nebolo možné získať komentár.

Podľa obžaloby boli požiar spôsobený chybnou lithiovou batériou.

“Výtrysky hořiaceho plynu z vrcholov jednotlivých článkov lithiových batériových súprav z nich učinili malé nekovové rakety bez cieľa. 
Tieto voľné články vystrelené z batériového balenia explóziou susedných článkov sa odraziť po miestnosti, zapáleiť nové ohniská a rozšíriať oheň rýchlo a chaoticky.

Na požiadavku o odpoveď v sobotu nereagovali žiadni obžalovaní.

Štátne orgány odporúčajú, aby sa batérie e-kolobežiek a e-bicyklov nepreplácala, modifikovala alebo používala poškodená.

Vancouver je mesto na západnom pobreží Kanady v provincii Britská Kolumbia.

Elektrická kolobežka je dopravný prostriedok na elektrický pohon, podobný klasickým kolobežkám, avšak s elektrickým motorom.

Lithiová batéria je typ batérie, ktorá používa lithium ako chemickú zložku v elektrolyte, čím umožňuje ukladanie a uvoľňovanie elektrickej energie.

Čínsky výrobca Shenzhen Minjyu Energy Technology sa specializuje na výrobu lithiových batérií a iných energických technológií.

Požiar je náhle vznietenie ohňa, ktoré môže spôsobiť poškodenie alebo zničenie objektov a životov.

Obžaloba je právny proces, v ktorom obžalovaná strana podáva sťažnosť proti iným stranám.

Toronto je najväčšie mesto v Kanade a nachádza sa v provincii Ontario.

Related links:
motorinolife.com
royerbattery.com
minjyubattery.com