MMDA’s Road Restriction on Electric Vehicles Sparks Controversy

Metropolitná rozvojová autorita mesta Manila (MMDA) nedávno oznámila svoj zámer implementovať omedzenie cestnej premávky pre rôzne druhy elektromobilov od 15. apríla. Tento krok vyvolal kontroverzie a nevďak medzi zástancami aktívnej dopravy, ktorí tvrdia, že tieto obmedzenia neberú do úvahy potreby cestujúcich a vodičov, ktorí sa spoliehajú na ľahké elektromobily, aby sa vyhli dopravným zápcham v Metropolitnej Manile.

Podľa oznámenia MMDA v memorande sú ebicykle, etricykle, elektrické kolobežky, elektrické skútre, elektrické jednokolesá, tricykle, rikše, pushcarty a kolovraty obmedzené na národných cestách v určených oblastiach. MMDA však zdôrazňuje, že tieto vozidlá môžu stále jazdiť po hlavných cestách, ak zostanú v rámci vyznačených cyklistických chodníkov. Toto výnimka však vyvoláva kritiku zástancov, ktorí veria, že obmedzenia využívania cyklistických chodníkov v Metro Manile, ktoré sú často obmedzené a nespájané, vystavujú užívateľov elektrických vozidiel riziku, že neúmyselne porušia tieto obmedzenia.

Robert Siy ml., spoluorganizátor Move As One Coalition, vyjadril obavy o náhlý koniec cyklistických chodníkov, ktoré by mohli viesť k stretom s MMDA kontrolórami. Namiesto obmedzení navrhuje, aby sa vláda zameriavala na rozvoj komplexnej siete cyklistických chodníkov, aby sa zabezpečila bezpečnosť a pohodlie užívateľov elektromobilov.

Ira Cruz z AltMobilityPH vyjadruje podobné pocity a tvrdí, že omedzenia MMDA nezohľadňujú základné potreby obyčajných Filipíncov týkajúce sa mobility. Cruz tvrdí, že obľuba elektrických trikov je výsledkom neschopnosti vlády poskytnúť životaschopné dopravné riešenia.

Navyše, výzvy týkajúce sa dopravy, ktorým čelia obyvatelia Metropolitnej Manily, sa zhoršujú v dôsledku nedávneho zatvorenia filipínskych národných železníc a možnej straty kľúčových trás jeepney spôsobenej konsolidáciou povolení.

Ako kontroverzia pokračuje, je zrejmé, že omedzenie cestnej premávky MMDA vyvolalo nevďak u mnohých. Starosti vyjadrené zástancami aktívnej dopravy poukazujú na potrebu komplexného a premysleného plánovania pri implementácii politík, ktoré ovplyvňujú cestujúcich a vodičov v Metropolitnej Manile.

Časté otázky

By

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *