House Bill Paves the Way for Federal Oversight of E-Bike Batteries

Nedávne prijatie zákona zameraného na reguláciu predaja e-bike batérií otvára novú éru v boji proti rizikám spojeným s týmito potenciálne nebezpečnými zariadeniami. S rastúcim počtom ohňov spôsobených batériami v New Yorku, mestskí a federálni úradníci vítajú tento právny predpis ako zásadnú zmenu.

Návrh zákona HR 1797, ktorý inicioval zástupca Ritchie Torres (D-The Bronx), získal ohromujúcu podporu od oboch strán s hlasovaním 378 ku 34 v Snemovni reprezentantov USA. Zákon nariadil Komisii pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov, aby stanovila bezpečnostné normy pre mikromobilitné zariadenia a ich batérie. Výsledkom bude zákaz predaja neoverených batérií, čím sa zabezpečí, že lítium-iónové batérie na americkom trhu sa vyrábajú bezpečne.

Zákon teraz čaká na overenie v Senáte, kde je iniciovaný senátorom Kirsten Gillibrandom (D-N.Y.) a má podporu oboch politických strán. Väčšinový líder Senátu Chuck Schumer, taktiež demokrat z New Yorku, je spoluautorom tohto návrhu zákona a má značný vplyv na jeho prijatie v Senáte.

Podľa laurate Laura Kavanaghovej z Mestského hasičského oddelenia je federálny dohľad veľmi potrebným zásahom. Je roky konfrontovaná s narastajúcim počtom požiarov spôsobených lítium-iónovými batériami, ktoré vedú k úmrtiam a zraneniam. Nová legislatíva by eliminovala predaj nebezpečných batérií v okamihu nákupu a umožnila orgánom zadržiavať neoverené batérie vo väčších množstvách, namiesto toho, aby ich zabavili jednu po druhej.

New York City sa pokúšal riešiť tento problém prostredníctvom miestnych zákonov, ale predaj neoverených batérií sa neustále udržiaval online aj v predajniach v celej metropolitnej oblasti. Federálny dohľad, ktorý poskytne tento zákon, by zaviedol prísnejšie predpisy a vytvoril odstrašujúci prostriedok, aby výrobcovia nepokračovali v produkovaní týchto nebezpečných zariadení.

Poslanec Torres zdôrazňuje, že samoregulácia predajcov bola nedostatočná a umožnila legálny predaj požiarnych rizík. S nadchádzajúcim federálnym dohľadom príde väčšia kontrola a zodpovednosť na trhu.

S veľkým dôverou v úspech zákona, je poslanec Torres optimistom a očakáva, že návrh zákona bude schválený už o niekoľko týždňov alebo mesiacov, pričom sa konečne uprednostní bezpečnosť spotrebiteľov a obmedzia sa riziká spojené s batériami e-bikov.

FAQ:

Čo je e-bike?

E-bike je bicykel poháňaný elektrickým motorom, ktorý funguje na batériach. Motor pomáha cyklistovi pri pohybe a umožňuje ľahšiu jazdu.

Čo spôsobuje požiare batérií e-bikov?

Lítium-iónové batérie, ktoré sa často používajú v e-bikoch, môžu spôsobiť požiare, ak nie sú vyrábané a manipulované správne. Poruchy batérií, preťaženie alebo poškodenie môže viesť k nebezpečným situáciám.

Hodnota trhu e-bikov?

Podľa správy spoločnosti Market Research Future sa očakáva, že globálny trh s e-bikmi dosiahne hodnotu 38 miliárd dolárov do roku 2025, pričom počas predpovedaného obdobia bude ročná percentuálna rastová hodnota 9,01%. To naznačuje silný dopyt po e-bikoch a potenciál pre významný rast tejto priemyselnej odvetvia.

Zdroj: Market Research Future – www.marketresearchfuture.com

By

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *