Michigan Prepares to Embrace Electric Bikes for Inclusive Outdoor Cycling

Michigan sa chystá priniesť revolučnú zmenu v cyklistike v prírode tým, že umožní elektrické bicykle na štátnych parkových trasách. Michigan Department of Natural Resources (DNR) predstaví nové znenie zákona o využívaní pôdy pred prírodnou komisiou, s cieľom sprístupniť cyklistiku širšiemu spektru ľudí.

Podľa navrhovaného znenia budú povolené určité triedy elektrických bicyklov na trasách. Trieda 1 elektrické bicykle, ktoré sú asistované pedálmi a môžu dosiahnuť rýchlosť až 20 mil za hodinu, budú povolené na štrkových trasách. Trieda 2 elektrické bicykle, vybavené plynovou rukoväťou a ponúkajúce rovnakú kapacitu rýchlosti ako trieda 1, budú povolené na asfaltových aj neasfaltových trasách, ale iba s povolením štátu. Osoby s obmedzenou pohyblivosťou budú môcť používať triedu 2 elektrické bicykle na štátnych parkových trasách, ak získajú ročnú povolenku na využívanie pozemkov od DNR.

Cieľom DNR je zlepšiť prístupnosť a vytvoriť možnosť pre osoby s fyzickým obmedzením, starších dospelých a každého, kto požaduje pomoc počas svojej jazdy na bicykli. S zaradením elektrických bicyklov, ktoré vyžadujú šliapanie (trieda 1), zostávajú zachované zdravotné výhody spojené s cyklistikou.

Rozhodnutie povoliť elektrické bicykle na štátnych parkových trasách vyvolalo obavy o bezpečnosť a potenciálnu škodu na povrchu trás. DNR však poukazuje na skúsenosti iných štátov a miestnych samospráv, ktoré už rozšírili prístup k elektrickým bicyklom, pričom tvrdí, že boli zaznamenané len málo problémy. Navyše, DNR tvrdí, že elektrické bicykle nebudú spôsobovať viac škody na povrchu trás ako tradičné horské bicykle a iní používatelia trás.

Ak sa predpís maloúžitkového využitia pôdy schváli, mohol by sa uplatniť už od polovice júla. DNR plánuje pozorne sledovať vplyv používania elektrických bicyklov na prírodné trasy počas jedného roka; v prípade zistenia akýchkoľvek negatívnych dopadov sa predpis odvolá. Tento pokrok má potenciál revolučne zmeniť cyklistiku v prírode v Michigane, podporovať inkluzívnosť a poskytovať vzrušujúce zážitky širšiemu spektru nadšencov.

Časté otázky

By

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *