Ampersand Seeks to Replicate Success in Kenyan Electric Vehicle Market

Patrick Sakwa, taxikár pracujúci na bicykli v Nairobi, zaznamenal výrazný nárast svojho denného príjmu od doby, keď prešiel na elektrický bicykel. Táto zmena bola umožnená spoločnosťou Ampersand, najväčším výrobcom elektrických vozidiel (EV) vo Rwande, ktorá vstúpila na kenský trh v decembri. Sakwin príbeh zdôrazňuje výhody elektrických bicyklov, kým spoločnosť Ampersand sa sústredí na opakovanie svojho úspechu v Rwande a širokú konkurenciu na kenskom trhu s EV vozidlami.

Elektrické bicykle od spoločnosti Ampersand tvoria momentálne približne 70 % všetkých registrovaných elektrických motocyklových taxíkov vo Rwande. Úspech spoločnosti v Rwande môže byť pripísaný podpore vlády, dostupnosti cenovo dostupných finančných plánov a rastúcej dopytu na trhu. Spoločnosť Ampersand sa teraz zameriava na Keňu a považuje ju za kľúčový trh pre budúci rast.

Podľa Emanuela Hakizimana, spoluzakladateľa spoločnosti Ampersand a riaditeľa pre spoločnosť Rwanda, predstavuje Nairobi sám osebe trh ekvivalentný celej Rwande. Okrem toho je Keňa známa ako investičné centrum s veľkými investorami sídliacimi v Nairobí. Spoločnosť Ampersand je presvedčená, že jej obchod v Nairobí prekoná jej prevádzku v Rwande do nasledujúcich dvoch rokov. Spoločnosť tiež skúma možnosti expanzie v Ugande a Tanzánii.

Cesta spoločnosti Ampersand sa začala v roku 2016 ako spoločnosť pre infraštruktúru elektromobilov, ktorá vystavala sieť staníc na výmenu batérií v Kigali. V roku 2018 začali vyrábať elektrické bicykle a zaviedli finančný plán, v rámci ktorého si mohli zákazníci svoj bicykel zakúpiť s 24 mesačnými splátkami. Dodnes predala spoločnosť Ampersand viac ako 2 200 bicyklov vo Rwande.

Zatiaľ čo podpora finančných plánov vo Rwande prispela k úspechu spoločnosti Ampersand, spoločnosť tiež získala významné investície od afrických i medzinárodných sponzorov, vrátane Refore Rwanda Foundation a Total Energy Ventures. Táto podpora umožnila spoločnosti Ampersand rozšíriť svoje prevádzky a zamerať sa na predstavenie jej elektrických bicyklov v Keňe.

Avšak konkurencia na kenskom trhu nepríde bez výziev. Keňa má oveľa väčší trh s motocyklami s viac ako 2 miliónmi motocyklov a ročným rastom trhu 250 000. Úspech spoločnosti Ampersand a ďalších spoločností v oblasti EV v Keni bude závisieť na ich obchodných modeloch a schopnosti vyhovieť požiadavkám trhu.

Vo svojom úsilí o expanziu už spoločnosť Ampersand zaznamenala úspech v Nairobi, kde od decembra predala 655 elektrických bicyklov. Spoločnosť ponúka rôzne možnosti nákupu, či už predáva bicykle priamo alebo spolupracuje s finančnými inštitúciami, aby poskytla zákazníkom cenovo dostupné platobné plány.

Sieť staníc na výmenu batérií spoločnosti Ampersand v Nairobí umožňuje majiteľom EV rýchlo vymieňať batérie a pokračovať v ceste. Táto infraštruktúrna výhoda, vybudovaná na úspechu ich operácií vo Rwande, spoločnosti Ampersand zabezpečuje výhodné postavenie na konkurenčnom trhu EV v Keni.

Ako sa rozširuje používanie EV pre motocykelové taxíky, odborníci v odvetví uznávajú dôležitosť sietí na výmenu batérií. Investícia spoločnosti Ampersand do staníc na výmenu batérií sa považuje za dlhodobú výhodu, ktorá im pomôže zostať konkurencieschopní.

Na základe svojich skúseností vo Rwande má spoločnosť Ampersand dôveru v to, že zameranie sa na cenovú politiku a spokojnosť zákazníkov jej pomôže uspieť na kenskom trhu s EV. Spoločnosť si kládzie za cieľ podporovať rast udržateľnej a ekologicky prijateľnej dopravy v krajine, keďže elektrické bicykle sa stávajú atraktívnejšou možnosťou pre motocykelové taxíky.

Pre viac informácií o spoločnosti Ampersand a jej elektrických bicyklov, navštívte oficiálnu webovú stránku na adrese www.ampersand.c.

FAQ:
1. Aké sú výhody elektrických bicyklov od spoločnosti Ampersand?
– Elektrické bicykle od spoločnosti Ampersand sú ekologické, umožňujú nižšie náklady na prevádzku a prispievajú k zvýšeniu denného príjmu jazdcov.

2. Ako sa darí spoločnosti Ampersand v Rwande?
– Spoločnosti Ampersand sa darí v Rwande, kde jej elektrické bicykle tvoria približne 70 % všetkých registrovaných elektrických motocyklových taxíkov. Úspech je možné pripísať podpore vlády, dostupnosti financovania a rastúcemu dopytu na trhu.

3. Aké je podnikateľské prostredie v Keni pre spoločnosť Ampersand?
– Keni je považovaná za dôležitý trh pre spoločnosť Ampersand, kde sa očakáva budúci rast. Nairobi sám osebe predstavuje trh ekvivalentný celej Rwande a je známe ako investičné centrum s veľkými investorami sídliacimi v meste. Ampersand je presvedčený, že ich obchod v Nairobí prekoná ich prevádzku vo Rwande do nasledujúcich dvoch rokov.

4. Koľko bicyklov už spoločnosť Ampersand predala v Rwande?
– Dodnes predala spoločnosť Ampersand viac ako 2 200 elektrických bicyklov vo Rwande.

Zdroj: ampersand.c

By

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *