Redefining Bicycles in the Age of Electric Bikes

Ako elektrické bicykle pokračujú vo vládnutí cyklistického sveta, vyvstáva otázka: ako nazývame bežné bicykle? V svete, kde sa e-bicykle stali normou, je dôležité nájsť spôsob, ako rozlišovať medzi týmito dvomi druhmi dopravy.

Niektorí tvrdia, že by sme mali jednoducho pokračovať v tom, že ich nazývame bicykle, ako sme to vždy robili. Avšak tento termín sa teraz zdá príliš všeobecný, keďže e-cyklisci bežne označujú svoje elektrické protiparty tiež ako bicykle. Musí existovať spôsob, ako rozlišovať medzi e-bicyklami a tradičnými bicyklami.

Jedným návrhom je použiť termín „ťapka“ na označenie bežných bicyklov, zdôrazňujúci fyzické úsilie potrebné na ich jazdu. Týmto spôsobom by sme zdúbradovali rozdiel medzi e-mailom a klasickou poštou alebo medzi sledovaním televízneho programu na rôznych platformách. Spôsob dopravy má význam a mať konkrétny termín pre bežné bicykle by pomohlo zjasniť konverzáciu.

Iní navrhujú používať termíny ako „p-bicykle“ (kde p je z pedálu), „akustické bicykle“ alebo dokonca „želvové bicykle“ na zachytenie podstaty manuálneho, nie-elektrického cyklistikovania. Tieto retrónymy by zdôrazňovali rozdiel medzi tradičnými bicyklami a ich elektrickými protihráčmi.

Avšak musíme byť opatrní pri definovaní týchto nových termínov. V niektorých prípadoch túžba diskriminovať alebo označovať môže viesť k zmätku alebo nedorozumeniu. Nadpisy ako „Cyklisti s tučnými pneumatikami zaplavujú Manly“ ilustrujú potenciál pre neúmyselnú nejednoznačnosť pri pokuse o rozlišovanie typov bicyklov.

Nakoniec jazyk, ktorý používame, by mal umožňovať rozlišovanie, keď je to potrebné, bez zbytočného zmätku. Či sa rozhodneme prijať nové termíny alebo sa držíme jednoduchosti volania ich bicykle, dôležité je uvedomiť si meniace sa prostredie dopravy a prispôsobiť našu slovnú zásobu podľa toho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *