Ochrana drahých elektrobicyklov: Učenie sa zo skúseností jazdca v nebezpečných oblastiach

Jeden z najväčších obáv ľudí súvisiacich s elektrobicyklami je krádež. Aj tie najlacnejšie elektrobicykle sú drahšie ako priemerný bicykel a lacnými bicyklami sa zlodeji často zaoberajú. Keď je tu elektrobicykel OK s cenou nad 1000 dolárov a výborný bicykel za 3000 dolárov alebo viac, tak je zrejmé, že sú veľmi nápadnými cieľmi. Preto nie je vôbec nereálne, že by ste sa mohli stať terčom, ak na takomto bicykli jazdíte.

Napriek tomu som našiel video, ktoré dobre odpovedá na túto otázku. V ňom John Hicks jazdí rýchlym elektrobicyklom Surron cez niektoré najnebezpečnejšie časti Comptonu. Áno, ten istý Compton, o ktorom rapéri hovoria, aby pôsobili nebezpečne, a mnoho ľudí sa mu proste vyhýba. Tak čo sa stalo, keď si s ním prišiel na svojom drahom bicykli? Vieme, že to prežil, pretože toto video zaviedol: (článok pokračuje ďalšie)

[h3>Zhrnutie

Skôr, ako sa pustím do poučení, ktoré sa dajú z tohto videa vytiahnuť, chcel by som urobiť rýchle zhrnutie pre tých ľudí, ktorí nemajú radi videá. Ak nie ste jedným z nich, slobodne prejdem na ďalšiu časť.
Na začiatku bol trochu vystrašený zo všetkého. Napokon, Compton má zlú povesť ako Mos Eisley Spaceport a asi aj horšiu, pretože je skutočný a Star Wars je fikcia. Bezdomovec, čo na ľudí kričí, auto, ktoré sa zastavilo, a ďalšie veci ho dosť vystrašili. Ale nič sa nestalo, takže si vybudoval nejakú dôveru a rozhodol sa jazdiť ďalej bez ohľadu na to, čo sa stane.
Po niekoľkých minútach jazdy po okolitých mestských častiach a videní celého druhu odpadkov si našiel malý potok s cyklotrasou vedľa neho a rozhodol sa ho sledovať a zároveň sa vyhnúť malému psíkovi. Ale hneď na začiatku zistil, že tam je dosť veľký tábor, ktorý nevyzeral prívetivo. Preto sa otočil a vyrazil iným smerom. Videl na opačnom konci viacero ľudí pracujúcich, tak sa rozhodol vrátiť cez potok a prejsť ním niekoľkokrát. Opäť sa nič zlé nestalo a získal trochu sebavedomia.
Hoci je elektrobicykel Surron zvyčajne považovaný za najužitočnejší pri jazde mimo ciest, zdalo sa, že je ešte užitočnejší pri jazde v tejto oblasti. Acoustic corridors, priesečníky, uhýbanie chodcom a vyhýbanie sa zvieratám v okolí všetko testovalo odpruženie bicykla viac ako mnohé horské traily.
O polovicu videa sa zdal, že hľadá uličky na rýchlu jazdu. Jedna bola preplnená stanmi a mala nápisy o „veľkom čistení“, ktoré sa má uskutočniť. Ďalšia mala veľa vody a bahna. Tretia bola priepasťou s niekoľkými ľuďmi na druhej strane, čo ho vystrašilo. Ďalšou zaujímavosťou, na ktorú narazil, boli staré karavany zaparkované na vedľajších uliciach, v ktorých ľudia zjavne bývali, a vyhýbal sa im.
Ale nakoniec našiel jednu, ktorá sa zdala vhodná na rýchlu jazdu a nič sa nestalo, pretože bola prázdna. Ďalšia ulička, v ktorej mal kedysi defekt, ho nezastavila, ale zanechala jeho bicykel trochu špinavý. Poukázal na to, že sa tam cítil nevhodne, preto sa otočil, aby sa vrátil. V nasledujúcej uličke bolo veľa áut a niekoľko kuriatok, ktorým sa musel vyhnúť.

Veci, ktoré sa môžeme naučiť o bezpečnosti jazdy na bicykli z tohto videa
Ako poukazuje, nie je úplne nováčik v jazdení po Los Angeles. Už ako dieťa a mladý dospelý sa veľa pohyboval na bicykli v tejto oblasti, aj keď bicykle neboli drahé ako Surron. Preto je rozumné sa pozrieť na to, čo robí a poučiť sa z toho, pretože má skúsenosti s jazdením v drsných oblastiach, ktoré by vystrašili ľudí z vidieka, ako napríklad mňa, a pravdepodobne aj mnohých ľudí zo suburbánnych častí Los Angeles a z okolia.

Hlavná vec, ktorá ma zaujala, je, že keď jazdíte na drahom bicykli, mali by ste dôverovať svojmu inštinktu. V jednom momente sa zdá zbytočne otočil a povedal, že sa tam „cíti nevhodne“ a potom uviedol, že mal „záhadný pocit v žalúdku“. Nikdy sa nedozvieme, či tam bola skutočná nebezpečenstvo, ale vieme, že mnohé obete trestnej činnosti robia veci, v ktorých sa necítia pohodlne, práve predtým, ako sa začne niečo zlé. Vstúpenie do výťahu s neznámou osobou, prechádzka uličkou s podozrivými ľuďmi a podobné veci je jednoducho najlepšie sa vyhnúť.
Samozrejme, niektorí ľudia si vás môžu myslieť, že ich súdzite, ale sú to cudzí ľudia a vy im neukážete ani zvedavý prst alebo niečo podobné. Ak sa vám niečo zdá zle, pamätajte si, že naši predkovia sa pred nebezpečenstvom vyhýbajú už milióny rokov, takže v týchto inštinktoch musí byť niečo dobré.
Ďalšia vec, ktorú hovorí, je, že rád „ustále pokračuje.“ Podobne ako bojový pilot, niekedy je energia život, a rýchlosť je energia. Ak sa zastavíte a vravíte s nesprávnymi ľuďmi, môžu vám ukradnúť veci. Ak sa dostanete na miesto, kde budete musieť spomaliť, môžu vám veci ukradnúť. Udržiavanie sa v pohybe vám pomáha vyhnúť sa staniu sa terčom. A je najlepšie sa vyhýbať veciam, ktoré vás spomaľujú, ak je to vôbec možné. Sú miesta, kde je bezpečné zastaviť, ale musíte sa na ne spoľahnúť na základe svojho inštinktu.
Ďalšia vec, ktorú je najlepšie sa vyhnúť, je povoľovať ľuďom „prísť ku vám“. Môže sa zdať nezdvorilé neprestať a hovoriť s ľuďmi, ale v niektorých miestach to nie je dobrý nápad. Stačí len pridať plyn alebo šliapať na pedále a pokračovať ďalej.
Nakoniec ešte niečo, čo som sa naučil. Nie vždy sa dá vyhnúť problémom s ľuďmi, ktorí sa vám pokúsia obrabovať, a oni vás môžu donútiť skočiť z bicykla. Je dôležité byť pripravený na takú situáciu a

Často kladené otázky (FAQ):
1. Prečo elektrobicykle sú často terčom krádeží?
2. Aké sú výhody a nevýhody jazdy na elektrobicykli?
3. Aký je rozdiel medzi bežným bicyklom a elektrobicyklom?
4. Ktoré oblasti sú považované za nebezpečné pre jazdu na bicykli?
5. Ako sa dá vyhnúť krádeži elektrobicykla?
6. Aké opatrenia možno prijať na zabezpečenie elektrobicykla?
7. Ako je Surron elektrobicykel vhodný pre jazdu v nebezpečných oblastiach?

Definície:
– Elektrobicykel: bicykel, ktorý je vybavený elektrickým motorom na asistenciu jazde
– Zlodeji: osoby, ktoré neoprávnene berú niečo od iných, vrátane krádeže bicyklov
– Rapéri: hudobníci, ktorí sa venujú hip-hopovej hudbe, často pochádzajúci z miest s ťažkou sociálnou situáciou
– Compton: mesto v Kalifornii, známe pre svoju vysokú kriminalitu
– Acoustic corridors: časti mesta, kde sa zvýšené zvuky vyznívajú inak ako inde
– Horské traily: prirodzené cesty, ktoré sú určené na jazdu horského bicykla

Súvisiace odkazy:
elektrobicykel.sk
jazda-nabicykli.sk
bezpecnostjazdy.sk