Nový zákon v kalifornskom zhonu na elektrické bicykle

Predstaviteľka snemovne Tasha Boernerová predložila návrh zákona 9. februára, ako odpoveď na stále rastúcu popularitu elektrických bicyklov a súčasne rastúci počet nehôd súvisiacich s týmito bicyklami. Návrh je reiteráciou minuloročného návrhu zákona AB 530, ktorý sa neposunul z košika snemovne. Zákaz by sa vzťahoval na deti do 12 rokov. Cyklisti starší ako 12 rokov musia dokončiť online kurz a písomný test a získať štátny preukaz totožnosti, ak nemajú vodičský preukaz.

“Bicykle s elektrickým pohonom poskytujú ten pocit slobody, ktorý si tak veľa školopovinných detí a obyvateľov Kalifornie želá,” povedala Boernerová z Demokratickej strany v Encinitase počas tlačovej konferencie na strednej škole Earl Warren v Solana Beach. “Avšak je dôležité, aby sme sa uistili, že deti vedia jazdiť podľa cestných pravidiel a pri zdieľaní ciest s autami a chodcami robia bezpečné a správne rozhodnutia.”

Mestá sa snažia zvýšiť dodržiavanie predpisov nielen prostredníctvom populárneho programu, ktorý umožňuje jazdcom na elektrických bicykloch, ktorým boli zapísané pokuty, absolvovať bezpečnostný kurz namiesto zaplatenia pokuty. Mnoho týchto jazdcov sú študenti, ktorí nenosili prilbu alebo jazdili na elektrickom bicykli so spolujazdcom, čo je zakázané.

Miestne vedenie tiež žiada, aby štátový zákon zabezpečil väčšiu konzistentnosť namiesto toho, aby rôzne komunity vytvárali patchwork predpisov.

Úrazy a úmrtia na miestnych cestách v posledných rokoch len zvyšujú pocit urgentnosti. V Carlsbade kolízia, pri ktorej zomrela 35-ročná cyklistka Christine Hawk, viedla k vyhláseniu výnimočného stavu rady mesta s cieľom zvýšiť bezpečnosť na cestách. Encinitas prijala podobné opatrenia po smrti 15-ročného Brodee Champlain-Kingmana, ktorý bol zrážkou s nákladným autom počas jazdy na elektrickom bicykli.

Rimga Viskantová, prezidentka rady správcov San Dieguito Union High School District, povedala, že bezpečnosť pri jazde na elektrických bicykloch je dôležitou prioritou pre ochranu študentov.

“Máme partnerstvá s miestnymi mestami, máme partnerstvá s cyklistickými koalíciami, ktoré poskytujú vzdelávanie našim školám a online, a stále to nestačí,” povedala Viskantová, ktorá bola jednou z viacerých miestnych zvolených úradníkov, ktorí vystúpili počas tlačovej konferencie. “Skutočne potrebujeme všetkých zapojených v tejto situácii so zabezpečením bezpečnosti pri jazde na elektrických bicykloch.”

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavných témach a informáciách uvedených v článku:

1. Pre koho by sa tento návrh zákona vzťahoval?
Odpoveď: Návrh zákona by sa vzťahoval na deti do 12 rokov. Cyklisti starší ako 12 rokov musia dokončiť online kurz a písomný test a získať štátny preukaz totožnosti, ak nemajú vodičský preukaz.

2. Aký je dôvod tohto návrhu zákona?
Odpoveď: Návrh zákona je v reakcii na stále rastúcu popularitu elektrických bicyklov a zvýšený počet nehôd súvisiacich s týmito bicyklami. Cieľom je zabezpečiť, aby deti jazdili na bicykli bezpečne a podľa cestných pravidiel.

3. Akým spôsobom mestá zvyšujú dodržiavanie predpisov týkajúcich sa jazdy na elektrických bicykloch?
Odpoveď: Mestá umožňujú jazdcom na elektrických bicykloch, ktorým boli uložené pokuty, absolvovať bezpečnostný kurz namiesto zaplatenia pokuty. Tento program je populárny najmä medzi študentmi, ktorí sa dopustili priestupku.

4. Prečo štátový zákon je žiadaný pre lepšiu konzistentnosť predpisov?
Odpoveď: Miestne vedenie chce, aby štátový zákon zabezpečil väčšiu konzistentnosť predpisov vzťahujúcich sa na jazdu na elektrických bicykloch, aby sa predišlo rozdielnym pravidlám v rôznych komunitách.

5. Aký vplyv majú úrazy na miestnych cestách na túto otázku?
Odpoveď: Úrazy a úmrtia na miestnych cestách v posledných rokoch zvyšujú pocit urgentnosti v potrebe zvýšenia bezpečnosti pri jazde na elektrických bicykloch.

Definície kľúčových termínov alebo žargónu použitého v článku:

– Elektrické bicykle: Bicykle, ktoré majú elektrický pohon, čo im umožňuje ľahšiu jazdu a rýchlejší pohyb v porovnaní s klasickými bicyklami.

– Návrh zákona: Návrh nového právneho predpisu, ktorý má byť prijatý a stať sa zákonom po schválení v príslušnom legislatívnom procese.

– Cyklisti: Osoby, ktoré jazdia na bicykli ako dopravný prostriedok.

– Koalície: Skupiny alebo združenia ľudí alebo organizácií s rovnakými záujmami alebo cieľmi, ktoré sa spájajú a spolupracujú na dosiahnutie týchto cieľov.

Doporučené súvisiace odkazy na hlavnú doménu:

San Dieguito Union High School District
Mesto Solana Beach
Mesto Encinitas