E-Bike Access Program Receives Grant to Expand in Routt and Moffat Counties

Steamboat Springs a nezisková organizácia Routt County Riders získali grant vo výške 185 000 USD od Colorado Energy Office na realizáciu ďalšej fázy programu E-Bike Access pre občanov s nízkym príjmom v okresoch Routt a Moffat.

Druhý rok miestny program poskytne 50 nových elektrických bicyklov zdarma jednotlivcom odporučeným prostredníctvom spolupracujúcich neziskových organizácií a úradov.

V roku 2023 mal miestny program premiéru so 129 000 dolárovým grantom od Colorado Energy Office na distribúciu 41 elektrických bicyklov pre jednotlivcov, ktorí zarábajú menej ako 80% mediánu územia. Program kladie dôraz na diverzitu, spravodlivosť a inklúziu a vyberá účastníkov, ktorých potreby v oblasti dojazdu a životného štýlu profitujú z elektrických bicyklov.

Routt County Riders budú pokračovať vo spolupráci s dodávateľom elektrických bicyklov Pedego vo Steamboat Springs, aby splnili objednávky pre program.

Účastníci tohtoročného programu budú vybraní prostredníctvom odporúčaní deviatich agentúr: Department of Human Services v okresoch Routt a Moffat, Integrated Community, LiftUp of Routt County, Yampa Valley Housing Authority, Boys and Girls Club of Northwest Colorado, Young Tracks Preschool, The Health Partnership a Northwest Colorado Health.

“Silne podporujeme tento program a jeho zameranie na vytváranie dopravných riešení pre občanov s nízkymi príjmami a nováčikov v našej komunite,” povedal Jerry Hernandez, výkonný riaditeľ Integrated Community. “RCR sa zhoduje s našou misiou poskytnúť prístup občanom, ktorí často čelia najväčším nerovnostiam, a zároveň podporovať fyzickú a duševnú pohodu a integráciu.”

Winnie DelliQuadri, manažérka špeciálnych projektov mesta, dodala: “Naša Klimatická akčná plán a Plán pripravenosti na elektrické vozidlá hovoria o potrebe našej komunity presunúť sa od vozidiel poháňaných benzínom na elektrické a multimodálne možnosti dopravy.”

Časté otázky (FAQ) o programe E-Bike Access:

1. Čo je program E-Bike Access?
Program E-Bike Access je iniciatíva, ktorá poskytuje elektrické bicykle zdarma obyvateľom s nízkymi príjmami v okresoch Routt a Moffat v Colorado.

2. Koľko finančných prostriedkov bol pridelených na program E-Bike Access?
Na realizáciu programu E-Bike Access získala nezisková organizácia Routt County Riders grant vo výške 185 000 USD od Colorado Energy Office.

3. Koľko elektrických bicyklov bude poskytnutých prostredníctvom tohto programu?
V rámci programu E-Bike Access budú poskytnuté 50 nových elektrických bicyklov.

4. Kto môže získať tieto elektrické bicykle zdarma?
Elektrické bicykle budú odporučené jednotlivcom prostredníctvom spolupracujúcich neziskových organizácií a úradov, ktoré sa starajú o občanov s nízkymi príjmami.

5. Aké sú ciele tohto programu?
Program E-Bike Access kladie dôraz na diverzitu, spravodlivosť a inklúziu a vyberá účastníkov, ktorých potreby v oblasti dojazdu a životného štýlu profitujú z elektrických bicyklov.

6. S kým organizácia Routt County Riders spolupracuje pri realizácii programu?
Routt County Riders spolupracuje s dodávateľom elektrických bicyklov Pedego vo Steamboat Springs, aby splnili objednávky pre program.

Súvisiace odkazy:

routtcountyriders.org: Webová stránka organizácie Routt County Riders.
pedegoelectricbikes.com: Distribútor elektrických bicyklov Pedego vo Steamboat Springs.