Žena podala žalobu po požiari spôsobenom ebike batériou

Požiar v januári 2022, ktorý si vyžiadal život jej manžela, motivoval jednu ženu k podaniu žaloby proti výrobcovi ebikov a servisu batérií. Tvrdí, že práve ebike batéria bola zodpovedná za požiar.

Podľa žaloby sa požiar rozšíril v jednom bytovom dome v centre Vancouveru dňa 31. januára 2022, keď sa nabíjala lithium-iónová batéria v obývacej izbe. Partner ženy, Tim Lilley, v dôsledku požiaru zahynul. Žaloba uvádza, že batéria sa nabíjala niekoľko hodín, kým sa začala predávkuvať a prehrievať, čo vyvolalo požiar. Podľa žaloby Lilley počul rachot a vyšiel z izby, aby sa situáciu preskúmal. V tej chvíli zavolal Sharplesovej, aby zavolala pomoc, a zbadal obývaciu izbu v ohni. Žiarivý oheň z batérie ebiku rýchlo rástol.

Podľa tvrdenia v žalobe, “lúče horiaceho plynu unikajúce z vrchov článkov v batérii ebiku z nich urobili malé, neriadené kovové rakety. Utŕžené z batériového balenia výbuchom susedných článkov alebo vlastným pohonom prelietavali tieto voľné články izbou, zapalovali nové požiare a šírili plameň rýchlo a nepredvídateľne, uväzňujúc pôvodkyňu a pana Lilleyho.”

Sharples sa snažila vrátiť späť do obývacej izby, ale bola odrazená intenzívnym horúčavom, dymom a plameňmi, ktoré ju zasiahli do nohy a spôsobili popáleniny. Podľa žaloby sa jej podarilo uniknúť rozbíjaním okna spálne a plazením sa na balkón suseda.

Žena podáva žalobu proti spoločnosti Royer Batteries, ktorá opravovala batériu, a proti spoločnosti Daymak Inc., ktorá predala bicykel a nabíjačku, vrátane čínskeho výrobcu. Žiada odškodnenie za straty finančnej podpory vo vzťahu k smrti Lilleyho a za zranenia, ktoré utrpela v dôsledku požiaru. Žaloba uvádza, že “požiar spôsobila prehriatie batérie ebiku v dôsledku chyby v jej systéme nabíjania.”

Táto tragická udalosť ukazuje na riziká spojené s lithium-iónovými batériami používanými v ebikoch. Je dôležité, aby výrobcovia a servisy batérií dodržiavali prísne bezpečnostné normy a poskytovali poučenie pre užívateľov o správnom používaní a starostlivosti o batérie. Odstránenie rizika spojeného s batériami môže prispieť k bezpečnejšiemu používaniu a zabrániť tragédiám podobným tejto.

Časté otázky (FAQ) založené na hlavných témach a informáciách uvedených v článku:

1. Čo je ebike batéria?
Ebike batéria je lithium-iónová batéria, ktorá slúži ako zdroj energie pre elektrobicykle.

2. Čo sa stalo v januári 2022 v Vancouveri?
V januári 2022 sa vo Vancouveri rozšíril požiar v dome, pričom jedna osoba prišla o život. Podľa žaloby bola za požiar zodpovedná batéria ebiku.

3. Kto podal žalobu a na koho?
Žena podala žalobu proti spoločnosti Royer Batteries, ktorá opravovala batériu, a proti spoločnosti Daymak Inc., ktorá predala bicykel a nabíjačku.

4. Aké škody žena žiada odškodnenie?
Žena žiada odškodnenie za straty finančnej podpory vo vzťahu k smrti manžela a za zranenia, ktoré sama utrpela v dôsledku požiaru.

5. Aký bol príčinou požiaru podľa žaloby?
Podľa žaloby bol požiar spôsobený prehriatím batérie ebiku v dôsledku chyby v jej systéme nabíjania.

6. Aké riziká sú spojené s ebike batériami?
Tragická udalosť poukazuje na riziká spojené s lithium-iónovými batériami používanými v ebikoch. Správne používanie a starostlivosť o batérie, ako aj prísne bezpečnostné normy zo strany výrobcov a servisných služieb, sú dôležité na minimalizáciu týchto rizík.

Navrhované súvisiace odkazy:

Royer Batteries – oficiálna stránka spoločnosti Royer Batteries.
Daymak Inc. – oficiálna stránka spoločnosti Daymak Inc.