Zatvorený obchod so škodlivými lithium batériami vo Wilese

Hasiči New York City Fire Department zatvorili e-bikeshop vo Wilese, kde sa vyrábali a renovovali nebezpečné lithium-iónové batérie. Komisárka FDNY Laura Kavanaghová uviedla, že pracovníci v obchode Wilson’s Electric Scooter Sales & Repair na Queens Boulevard vo Forest Hills stavali nové batérie z jednotlivých buniek lithium-iónových batérií a na internete sa vyhlasovali ako “bateriová továreň”.

Hasiči z obchodu zobrali približne 60 batériových balíkov, stovky jednotlivých buniek lithium-iónových batérií, asi 25 elektrokolies a 25 kombinovaných elektrických a benzínových mopedom. E-bicykle s renovovanými batériovými balíkmi sa predávali za 2 000 až 4 000 dolárov, podľa informácií FDNY.

Tento zásah je súčasťou neustáleho úsilia požiarnych úradníkov a iných mestských agentúr na potláčanie nelegálnych batérií, ktoré boli zodpovedné za 268 požiarov, 18 úmrtí a 150 zranení minulý rok, podľa údajov FDNY.

E-bicykle získali popularitu počas pandémie, keďže výdajové aplikácie pre doručovanie jedla a iné zaplavili trh a získavali popularitu rýchlejšie, ako dokázali sledovať vládne regulačné orgány.

Niektoré batérie začali zlyhávať počas demontáže v Queens a museli byť hasené, uviedla Kavanaghová. “Ak si pamätáte, jedno zariadenie, e-bike, zničilo celé nákupné centrum v Bronxe len pred pár mesiacmi. Toto miesto malo oveľa viac,” povedala.

Mesto New York spolupracuje s FDNY, aby identifikovalo podniky, ktoré vyrábajú, predávajú a skladujú neoverené lithium-iónové batérie, uviedla komisárka DCWP, Vilda Vera Mayugová. Mesto vykonalo viac ako 500 kontrol a od septembra minulého roka uložilo takmer 200 pokút podnikom, dodala Mayugová.

Luba Gorsky pracuje v lekárni dva domy od Wilson’s. Hoci povedala, že je rada, že bol obchod zatvorený, dodala, že jej je ľúto, že majiteľ prišiel o svoje “poprece”. “Vždy som bola nervózna … vždy mi v mysli bolo, že sa môže niečo stať,” povedala Gorskyová. “Je mi ľúto, ale budem spať lepšie, pretože viem, že to nebude každý deň vybuchovať.”

Podľa FDNY spôsobili lithium-iónové batérie tento rok doteraz 18 požiarov a osem zranení. Zatiaľ neboli nahlásené žiadne úmrtia.

Frequently Asked Questions (FAQs):

1. Prečo bol e-bikeshop vo Wilese zatvorený?
Hasiči z New York City Fire Department (FDNY) zatvorili e-bikeshop vo Wilese, pretože sa tam vyrábali a renovovali nebezpečné lithium-iónové batérie.

2. Čo sa stalo s batériami a iným vybavením z obchodu?
Hasiči zobrali približne 60 batériových balíkov, stovky jednotlivých buniek lithium-iónových batérií, asi 25 elektrokolies a 25 kombinovaných elektrických a benzínových mopedom.

3. Ako sa prodávali e-bicykle s renovovanými batériovými balíkmi?
E-bicykle s renovovanými batériovými balíkmi sa predávali za 2 000 až 4 000 dolárov.

4. Aké škody spôsobili nelegálne batérie v minulom roku?
Podľa údajov FDNY bolo nelegálnymi batériami spôsobených 268 požiarov, 18 úmrtí a 150 zranení v minulom roku.

5. Prečo e-bicykle získali popularitu počas pandémie?
E-bicykle získali popularitu počas pandémie kvôli narastajúcemu počtu výdajových aplikácií pre doručovanie jedla a iné služby.

6. Aké opatrenia sa prijímajú na potlačenie nelegálnych batérií?
Mesto New York spolupracuje s FDNY a vykonáva kontroly na identifikáciu podnikov, ktoré vyrábajú, predávajú a skladujú neoverené lithium-iónové batérie. Mesto už vykonalo viac ako 500 kontrol a uložilo takmer 200 pokút podnikom.

7. Aké nebezpečenstvo predstavujú lithium-iónové batérie?
Podľa FDNY spôsobili lithium-iónové batérie tento rok doteraz 18 požiarov a osem zranení. Zatiaľ neboli nahlásené žiadne úmrtia.

Definitions:

– lithium-iónové batérie: Typ batérií, ktoré sú často používané v elektronických zariadeniach, vrátane elektrokolies a elektrických skútrov. Obsahujú lithium a ióny, ktoré sa pohybujú medzi anódou a katódou batérie, čím vytvárajú elektrický prúd.
– renovovať: Opraviť alebo zlepšiť niečo staršie.
– nelegálny: Nie legálny, porušujúci zákony alebo predpisy.
– požiar: Nehoda, pri ktorej sa objekt zapáli a šíri sa oheň.
– úmrtie: Zabitie alebo smrť niekoho.
– zranenie: Fyzické poškodenie osoby.

Suggested Related Links:

Oficiálna webová stránka mesta New York
Oficiálna webová stránka New York City Fire Department
Oficiálna webová stránka oddelenia New York City Department of Consumer and Worker Protection