Vine councilmen v Hobokene sa snažia zaviesť označenie pre doručovateľov elektrických bicyklov

Trojica členov mestského zastupiteľstva v Hobokene sa snaží zaviesť licenčný program pre doručovateľov elektrických bicyklov, čo by mohlo zvýšiť bezpečnosť a zároveň zahŕňať pohodlné prepravné oblečenie s registračným číslom. Návrh novej legislatívy, ktorý má sponzorovanie od radných Paula Presinzana, Mikea Russa a Rubena Rama, vychádza z prieskumu názorov reštauračných prevádzkovateľov, doručovateľov, členov správy mesta a obyvateľov.

Hoboken by sa tak mohol stať jedným z prvých miest, ktoré zavedú licenčný program v oblasti elektrických vozidiel pre doručovanie jedla, po vzore New Yorku či Jersey City.

Paul Presinzano, ktorý sa na túto tému silne zameral v predvolebnej kampani, povedal vo vyhlásení: “Veľkým problémom pre obyvateľov Hobokenu je vplyv nebezpečných doručovacích vozidiel na naše chodníky a priechody. Táto vyhláška urobí jazdcov viditeľnejšími a tým aj zodpovednejšími a umožní efektívne vymáhanie sankcií za nezodpovedné jazdenie.”

Nový návrh vyhlášky je postavený na troch základných princípoch: registrácii, vzdelávaní a viditeľnosti.

Zavedenie nového procesu pre získanie licenčného preukazu si vyžaduje, aby boli doručovatelia, ktorí používajú elektrické bicykle, skútre alebo iné podobné vozidlá na doručovanie jedla, registrovaní v meste Hoboken a nosili vestu s registračným číslom, ktorú poskytuje mesto. Pri získavaní licencie budú musieť splniť podmienky týkajúce sa bezpečnej jazdy v uliciach Hobokenu a absolvovať krátky test. Ročná poplatku za licenciu bude 5 dolárov a za nedodržiavanie vyhlášky im hrozí pokuta vo výške 50 dolárov.

Ruben Ramos spresnil: “Spravenie jazdcov viditeľnejšími je ľahkým krokom, ako ochrániť obyvateľov pred vážnymi zraneniami a zároveň zabezpečiť bezpečnosť doručovateľov. Žiadny chodec by sa nemal cítiť nebezpečne pri chôdzi po chodníku alebo na priechode.”

Ak bude návrh schválený, vyhláška sa začne uplatňovať až v júni, čo poskytne dostatok času na vzdelávanie a získanie verejnej mienky, aby sa táto nová iniciatíva úspešne zrealizovala a zabezpečila jej maximálnu dodržiavanosť. Sponzori návrhu veria, že tento program je v súlade s víziou nulového počtu dopravných nehôd.

Mike Russo dodal: “Je to veľký prvý krok a lacný spôsob, ako riešiť tento zhoršujúci sa problém kvality života. Tento program nám umožňuje podporiť naše miestne podniky, ochrániť doručovateľov a najdôležitejšie, zabezpečiť bezpečnosť našich susedov.”

Návrh vyhlášky bude predstavený na zasadnutí mestského zastupiteľstva vo štvrtok 7. februára v budove radnice na ulici Washington č. 94. Zasadnutie bude tiež prenosné živé na stránkach Facebooku a YouTube mesta.

Často kladené otázky (FAQ) o novom licenčnom programe pre doručovateľov elektrických bicyklov v Hobokene:

1. Prečo sa zavádza licenčný program pre doručovateľov elektrických bicyklov v Hobokene?
– Program sa zavádza s cieľom zvýšiť bezpečnosť a viditeľnosť doručovateľov, ktorí používajú elektrické bicykle a podobné vozidlá na doručovanie jedla.

2. Kto sponzoruje tento program?
– Program má sponzorovanie od radných Paula Presinzana, Mikea Russa a Rubena Rama.

3. Aké sú základné princípy nového návrhu vyhlášky?
– Program je postavený na troch základných princípoch: registrácii, vzdelávaní a viditeľnosti.

4. Čo bude vyžadovať získanie licenčného preukazu?
– Doručovatelia, ktorí používajú elektrické bicykle a podobné vozidlá na doručovanie jedla, budú musieť byť registrovaní v meste Hoboken a nosiť vestu s registračným číslom. Budú musieť tiež splniť podmienky týkajúce sa bezpečnej jazdy a absolvovať krátky test. Ročná poplatok za licenciu bude 5 dolárov.

5. Akým spôsobom program zabezpečí bezpečnosť?
– Program urobí doručovateľov viditeľnejšími a tým aj zodpovednejšími. Taktiež vymáhanie sankcií za nezodpovedné jazdenie sa zefektívni.

6. Kedy sa program začne uplatňovať?
– Program sa začne uplatňovať až v júni. Sponzori programu veria, že táto nová iniciatíva bude úspešne zrealizovaná a zabezpečí jej maximálnu dodržiavanosť.

Súvisiace odkazy:
Oficiálna stránka mesta Hoboken
Facebook stránka mesta Hoboken
YouTube kanál mesta Hoboken