Trek Marlin+ – Nové možnosti e-bikov s pomočou akčného riadidiel Bosch

Trek Marlin+ prichádza s novou aktualizáciou jeho univerzálneho hliníkového hardtailu v spojení s akčným riadidlom Bosch Active Line. E-biková variant obsahuje všetky funkcie analógového pôvodného modelu, čím vytvára širokú škálu použití – od trailov až po mestskú jazdu.

Trek Marlin+ je vybavený 2,6-palcovými plášťami, 120mm zdvihom prednej vidlice a voľbou kolesov podlä veľkosti rámu. S týmito špecifikáciami tento model dosahuje maximálneho výkonu s 50Nm stredovým motorom.

Ide o e-bikovú triedu 1, ktorá poskytuje asistenciu do rýchlosti 20 mph alebo 25 km/h, v závislosti od trhu. Motor je zalienený médiou, čo uľahčuje jeho údržbu a zabezpečuje jednoduché vedenie káblov.

K tomu je pridaná 400Wh batéria CompactTube, ktorú je možné obohatiť voliteľným 250Wh PowerMore rozšírením kapacity dojezdu. S plne nabitou batériou možno očakávať prevádzkovú dobu 2-4 hodiny a s exteŕnou batériou približne o 50% viac. Na ovládanie slúži minimalistický displej/riadidlá Bosch Purion, ktoré jednoducho menia režimy a poskytujú jasné informácie o výkone, rýchlosti atď. Automaticky sa prepné do režimu Auto, ktorý jednoducho mení asistencíu v závislosti od terénu, kadencie a vašej výkonov.

Voľba veľkosti rámu medium a vyššie ponúkajú 29-palcové kolesá, zatiaľ čo malé a XS veľkosti disponujú 27,5-palcovými kolesami. Všetky veľkosti rámu ponúkajú aj možnosť inštalácie nosiča a blatníkov, čo umožňuje prispôsobenie sa pre turistiku po okolitých cestách a mestskú jazdu. Samozrejmosťou je aj možnosť odstránenia prípadného nákladu a jazdy na trati.

Trek Marlin+ je dostupný v dvoch verziahch, obidve patria na cenovo dostupnejšie koniec elektrickóho bicyklového radu Trek.

Trek Marlin+ 8 so 12-stupňovou prevodovkou Shimano Deore, sedlovou vzperou džberovej, hydraulickými kotúčovými brzdami Shimano s 4 pištoňami, zdvihom 120mm od RockShox Recon Silver Air, kolesa pribrané pre potreby Tubeless Ready a plášte Bontrager Gunnison Pro XR 29×2.6″. MSRP je 3 499 USD. Je tiež dostupný v striebornej sivej farbe.

Trek Marlin+ 6 so systémom prevodovky Shimano CUEŠ, prevodovkou Shimano Linkglide, hydraulickými kotúčovými brzdami Tektro s 203mm kotúčmi, zdvihom 120mm od SR Suntour XCM 34, a plášte Bontrager Montrose 29″x2,4″. MSRP je 2 699 USD. Je tiež dostupný v čiernej farbe.

Trek Marlin+ je momentálne k dispozícii vo väčšine svetových trhov. Ak dávate prednosť bežnej verzii, analógová Trek Marlin dostala obnovenie v roku 2023.

Vïac informácií nájdete na stránke TrekBikes.com

FAQ:

1. Čo je Trek Marlin+?
Trek Marlin+ je univerzálny hliníkový hardtail elektrický bicykel s akčným riadidlom Bosch Active Line. Je vybavený všetkými funkciami pôvodného analogového modelu a je vhodný na jazdu po trailoch aj v mestskom prostredí.

2. Aké sú špecifikácie Trek Marlin+?
Trek Marlin+ je vybavený 2,6-palcovými plášťami, 120 mm zdvihom prednej vidlice a voľbou kolesov podľa veľkosti rámu. Je osadený 50 Nm stredovým motorom.

3. Aká je trieda asistencie u e-biku Trek Marlin+?
Trek Marlin+ patrí do e-bikovej triedy 1 a poskytuje asistenciu do rýchlosti 20 mph alebo 25 km/h, v závislosti od trhu.

4. Čo je 400Wh batéria CompactTube?
Trek Marlin+ je vybavený batériou CompactTube s kapacitou 400Wh. Táto batéria je možné obohatiť voliteľným rozšírením kapacity dojezdu 250Wh PowerMore. S plne nabitou batériou možno očakávať prevádzkovú dobu 2-4 hodiny, s externou batériou približne o 50% viac.

5. Aký je riadiaci systém na Trek Marlin+?
Trek Marlin+ je ovládaný minimalistickým displejom/riadidlami Bosch Purion, ktoré umožňujú meniť režimy a poskytujú informácie o výkone a rýchlosti. Automaticky sa prepína do režimu Auto, ktorý mení asistenciu v závislosti od terénu, kadencie a vašej sily.

6. Aké sú veľkosti rámu a kolesá na Trek Marlin+?
Veľkosti rámu Medium a väčšie majú 29-palcové kolesá, zatiaľ čo Malé a XS veľkosti majú 27,5-palcové kolesá.

7. Je možné inštalovať nosič a blatníky na Trek Marlin+?
Áno, všetky veľkosti rámu Trek Marlin+ možno vybaviť nosičom a blatníkmi, čo umožňuje prispôsobiť sa pre turistiku a mestskú jazdu.

8. Koľko stojí Trek Marlin+?
Trek Marlin+ je dostupný v dvoch verziách. Verzia s prevodovkou Shimano Deore má cenu 3 499 USD. Verzia s prevodovkou Shimano CUEŠ má cenu 2 699USD.

9. Kde je možné získať viac informácií o Trek Marlin+?
Víac informácií nájdete na stránke TrekBikes.com.