Švédsky výrobca Cake sa dostal do konkurzu počas nástupu etablovaných značiek na elektromotocykle

Švédsky výrobca elektrických off-roadových motocyklov Cake sa nedávno dostal do konkurzu, potvrdila médiá. Cake, ktorý sa špecializuje na výrobu úžitkových motocyklov, nezverejnil oficiálne stanovisko týkajúce sa konkurzu, no správa bola potvrdená švédskym médiom.

Podľa správ konkurz nasledoval po prerušení vyplácania miezd koncom januára a po tom, ako jeden zo značných investorov stiahol financovanie počas posledného kola získavania finančných prostriedkov.

Cake však ešte pred konkurzom zahájil dodávky svojho najnovšieho modelu Bukk a plánoval rozšíriť svoju prítomnosť na európskom trhu.

Súčasná situácia je dôsledkom viacerých faktorov, vrátane klimatických otázok a finančného prostredia pre rizikové investície, oznámil CEO Cake, Stefan Ytterborn.

Po svojom založení v roku 2016 sa Cake stal rozpoznateľným hráčom v elektrickom svete motocyklov. Ich motocykle boli známe svojím minimalistickým dizajnom a funkčnou estetikou, no zároveň mali nezvyčajné názvy ako “Kalk” a vyššie spomínaný “Bukk”.

Nástup etablovaných značiek na trh elektrických motocyklov prispel k ďalšiemu konkurenčnému tlaku. Kawasaki predstavil modely Z e-1 a Ninja e-1, zatiaľ čo Yamaha predstavila svoje skútre NEO’s a E01.

So zánikom Cake prichádza koniec éry výroby ich jedinečných elektrických motocyklov a posunuje sa pozornosť na konkurenciu. Napriek tomu môžeme očakávať, že trh s elektrickými motocyklami bude pokračovať vo svojom raste a zachová si svoju popularitu.

Často kladené otázky:

1. Kto je Cake a čo vyrábajú?
Cake je švédsky výrobca elektrických off-roadových motocyklov. Ich motocykle sú známe svojím minimalistickým dizajnom a funkčnou estetikou.

2. Prečo sa Cake dostal do konkurzu?
Cake nedal oficiálne stanovisko týkajúce sa konkurzu, ale podľa správ sa dostali do problémov po prerušení vyplácania miezd a stiahnutí financovania zo strany jedného z investorov.

3. Aký vplyv má konkurencia na Cake?
S príchodom etablovaných značiek, ako sú Kawasaki a Yamaha, na trh elektrických motocyklov sa zvýšil konkurenčný tlak na Cake.

4. Čo bolo posledným modelom Cake?
Posledným modelom, ktorý Cake pred konkurzom uviedol na trh, bol model Bukk.

5. Ako sa očakáva, že sa trh s elektrickými motocyklami bude vyvíjať po zániku Cake?
Napriek zániku Cake sa očakáva, že trh s elektrickými motocyklami bude ďalej rásť a zachová si svoju popularitu.

Definície:

– Konkurz: Súdne konanie, ktoré sa začína, keď spoločnosť, ktorá je v dlhoch, sa rozhodne zatvoriť alebo sa nedokáže platiť svoje dlhy.

Súvisiace odkazy:

Kawasaki
Yamaha