Gogoro predstavuje nový elektrický skúter Pulse s vylepšeným výkonom

Trh s elektrickými skútrami je momentálne preplnený modelmi, ktoré majú ekvivalent výkonu 125cc športových motocyklov a disponujú výkonom až 15 koní. Preto je veľmi ťažké vyniknúť. Gogoro však nie je nováčikom v oblasti elektrických bicyklov. Naopak, vo viacerých ohľadoch je inovátorom, najmä vďaka svojej technológii zdieľania batérií. Táto technológia umožňuje umiestnenie batériových staníc na verejných miestach, kde si ľudia môžu vymeniť vybitú batériu za novú, keď už im dochádza energie.

Nový model Pulse však nie je zameraný výlučne na efektívny dojazd, ale skôr na zvýšenie výkonu. Jeho elektromotor o výkone 9 kW (12 konských síl) dosahuje otáčky až 11 000 za minútu a vytvára nesmierne množstvo krútiaceho momentu – maximálne 279 libier-stôp. Vďaka tomu je schopný zrýchliť z 0 na 30 míľ za hodinu za 3,05 sekundy, čo je veľmi výhodné pri jazde v rámci mesta.

Ak však poznáme elektromobily, vieme, že dosah je stále problémom. Práve preto sa Gogoro zameriava na aerodynamiku a minimalizáciu odporu vzduchu s cieľom zvýšiť maximálny dojazd svojho modelu Pulse. Bohužiaľ, výrobca neuvádza presné informácie o dojazde ani kapacite batérie. Skúter je však vybavený mnohými “smart” funkciami, ako napríklad integráciou s aplikáciou Apple Wallet, ktorá umožňuje majiteľovi skútra jednoduché odomknutie či zamknutie prostredníctvom telefónu alebo hodiniek Apple Watch. Na samotnom skútri je tiež 10,5-palcový dotykový displej, cez ktorý si jazdec môže zvoliť rôzne režimy jazdy a pristupovať k navigácii podľa pokynov, a tiež má adaptívne LED osvetlenie, ktoré sa prispôsobuje rýchlosti a zákrutám.

Nový elektrický skúter Pulse od spoločnosti Gogoro prináša inovatívny jazdný zážitok vďaka pokročilej elektrickej technológii a aerodynamickým vlastnostiam, ktoré zlepšujú jeho výkon. Hoci je momentálne dostupný iba na trhu v Taiwane, očakáva sa, že v druhom štvrťroku roku 2024 sa dostane do predaja.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Aký je výkon elektrického skútra Gogoro Pulse?
Gogoro Pulse má elektromotor s výkonom 9 kW (12 konských síl) a dokáže dosiahnuť otáčky až 11 000 za minútu.

2. S akou rýchlosťou zrýchli z 0 na 30 míľ za hodinu?
Gogoro Pulse dokáže zrýchliť z 0 na 30 míľ za hodinu za 3,05 sekundy.

3. Aký je dojazd skútra Gogoro Pulse?
Presné informácie o dojazde skútra Gogoro Pulse nie sú uvedené v článku.

4. Aké funkcie má skúter Gogoro Pulse?
Skúter Gogoro Pulse je vybavený mnohými “smart” funkciami, ako je možnosť odomknutia či zamknutia prostredníctvom aplikácie Apple Wallet. Má tiež 10,5-palcový dotykový displej a adaptívne LED osvetlenie.

5. Kedy sa očakáva, že bude skúter Gogoro Pulse dostupný na trhu?
Očakáva sa, že skúter Gogoro Pulse sa dostane do predaja v druhom štvrťroku roku 2024.

Definície kľúčových termínov:

– Ekvivalent výkonu 125cc športových motocyklov: Výkon elektrického skútra je porovnateľný s výkonom, ktorý majú športové motocykle so spaľovacím motorom s objemom 125cc.
– Krútiaci moment: To je sila, ktorú elektromotor alebo spaľovací motor generuje na otočenie kolesa. Vyjadruje sa v libroch-stôp (lbs-ft).
– Aerodynamika: Štúdium pohybu vzduchu okolo vozidla a minimalizácia odporu vzduchu, čo prispieva k zlepšeniu jeho výkonu a dojazdu.
– Odomknutie/ zamknutie: Možnosť ovládania skútra prostredníctvom aplikácie Apple Wallet cez telefón alebo hodinky Apple Watch.
– Adaptívne LED osvetlenie: Osvetlenie, ktoré sa automaticky prispôsobuje rýchlosti a zákrutám.

Súvisiace odkazy:

Gogoro – Webová stránka spoločnosti Gogoro, výrobcu elektrických skútrov
Gogoro Network – Informácie o Gogoro Network, technológii zdieľania batérií spoločnosti Gogoro