Gocycle predstavuje inovatívnu radu elektrických nákladných bicyklov CX

Bicyklová spoločnosť Gocycle oznámila svoju novú radu elegantných, ľahkých a skládacích elektrických nákladných bicyklov CX. Tieto nové modely elektrických bicyklov CX sú určené pre rodiny a prinášajú niekoľko inovatívnych funkcií. Zaujímavým prvkom na modeli CX Plus je nový riadiaci panel na zlepšenie pohodlia jazdca. Ďalším modelom v rade je CXi.

Spoločnosť Gocycle je britská e-biková spoločnosť, ktorú založil bývalý dizajnér automobilov McLaren, Richard Thorpe. Už od svojho vzniku vyrába e-biky inšpirované automobilovým priemyslom a Formulou 1. Rad elektrických nákladných bicyklov CX od Gocycle ponúka inovatívny systém Flofit na prispôsobenie riadidiel pre pohodlnejšiu jazdu. Riadidlá sú nastaviteľné vo vzdialenosti a uhle uchopenia a ponúkajú viacero pozícií pre mestských cyklistov.

Skladateľný dizajn radu Gocycle CX poskytuje modelu aj dodatočnú všestrannosť. Zatiaľ sa objavili len niektoré obrázky radu Gocycle CX, ale zatiaľ neexistuje reálna fotografia modelu. Avšak Gocycle má za sebou viac ako desaťročnú históriu výroby prvotriednych e-bikov od roku 2009, takže sa očakáva, že aj rad CX dodrží svoje sľuby. Spoločnosť Gocycle tiež vyrába skládacie e-biky s integrovanými svetlami, vnútorným vedením káblov a minimalistickým displejom a ďalšími funkciami.

Gocycle CX dokáže podporiť celkovú hmotnosť až 220 kg, pričom jeho ľahká 23-kg konštrukcia je ľahšia ako niektoré súčasné modely a má väčšiu kapacitu pre prepravu nákladu. Gocycle tvrdí, že centrálny stojan radu CX dokáže podporiť takúto obrovskú váhu vďaka svojej dvojnohovému, sklopnému dizajnu. Stojany Gocycle sú ľahké, pevné a sklopné. Patent na nový stojan zatiaľ verejne nebol zverejnený, ale bol testovaný s maximálnou hmotnosťou vozidla 220 kg a viacero prípadmi nakladania alebo vykladania pasažierov/jazdcov.

Rám elektrických nákladných bicyklov radu Gocycle CX je vyrobený z hliníka na prednej časti a z uhlíkových vlákien na zadnej časti. Na bicykli sa tiež nachádza karbónový koleso a vidlica. S výkonom 375 Wh odnímateľnej batérii môže bicykel prejsť až 80 km. Batéria sa dá úplne dobiť za 3,5 hodiny. Americkí zákazníci dostanú motor s výkonom 500 W a maximálnou rýchlosťou 32 km/h. Európsky model Gocycle CX bude mať motor s výkonom 250 W a maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Ďalšie zaujímavé funkcie radu Gocycle CX nadchnú širokú verejnosť.

Cena a dostupnosť
Gocycle už prijíma predobjednávky na elektrické nákladné bicykle radu CX za cenu 7600 USD/ 7000 EUR za model CXi a 8860 USD/ 8210 EUR/ 6999 GBP za model Gocycle CX Plus. Prvá dodávka modelu Gocycle CX sa očakáva v septembri 2024 pre Spojené štáty a Spojené kráľovstvo.

Často kladené otázky (FAQ) o novom radu elektrických nákladných bicyklov Gocycle CX:

1. Aké sú hlavné funkcie radu Gocycle CX?
Gocycle CX je nová rada elegantných, ľahkých a skládacích elektrických nákladných bicyklov, určená pre rodiny. Ponúka inovatívny riadiaci panel na zlepšenie pohodlia jazdca a systém Flofit na prispôsobenie riadidiel. Skladateľný dizajn radu poskytuje aj dodatočnú všestrannosť.

2. Kto je spoločnosť Gocycle?
Gocycle je britská e-biková spoločnosť založená bývalým dizajnérom automobilov McLaren, Richardom Thorpom. Spoločnosť vyrába e-biky inšpirované automobilovým priemyslom a Formulou 1.

3. Aká je hmotnosť a nosnosť Gocycle CX?
Gocycle CX dokáže podporiť celkovú hmotnosť až 220 kg. Pričom jeho ľahká 23-kg konštrukcia je ľahšia ako niektoré súčasné modely, ale má väčšiu kapacitu pre prepravu nákladu.

4. Aký je výkon a dojazd Gocycle CX?
Model Gocycle CX má výkon 250 W (v európskom modeli) a maximálnu rýchlosť 25 km/h. Batéria s kapacitou 375 Wh dokáže bicykel prejsť až 80 km a môže byť úplne dobíjaná za 3,5 hodiny.

5. Aká je cena a dostupnosť radu Gocycle CX?
Gocycle prijíma predobjednávky na modely radu CX za cenu 7600 USD/7000 EUR za CXi a 8860 USD/8210 EUR/6999 GBP za CX Plus. Dodávka prvého modelu sa očakáva v septembri 2024 pre Spojené štáty a Spojené kráľovstvo.

6. Existujú nejaké prezentácie rady Gocycle CX?
Zatiaľ sa objavili iba niektoré obrázky rady Gocycle CX, ale reálna fotografia modelov zatiaľ nie je k dispozícii.

Doplnilné informácie:
– Gocycle vyrába e-biky s integrovanými svetlami, vnútorným vedením káblov a minimalistickým displejom.
– Rám elektrických nákladných bicyklov radu Gocycle CX je vyrobený z hliníka (predná časť) a uhlíkových vlákien (zadná časť). Ďalšie informácie o dizajne a funkciách sú uvedené v článku.

Súvisiace odkazy:
Webová stránka spoločnosti Gocycle