Elektrické bicykle umožňujú jazdu na dlhšie vzdialenosti a bez námahy

Elektrické bicykle, známe aj ako e-bicykle, ponúkajú jazdcovi možnosť cestovať rýchlejšie, na dlhšie časové obdobie a na väčšie vzdialenosti. Majiteľ obchodu Paceline Cyclery, David Rogers, uviedol, že počas posledného desaťročia predáva elektrické bicykle – stroje, ktoré kedysi boli terčom kritiky. “Nie príliš veľa ľudí malo radosť z elektrických bicyklov,” povedal Rogers. “Vždy hovorili: ‘To je podvádzanie. Nepohybujete sa, nepotrebujete cvičenie’, ale dostanete sa do kondície. Budete len na bicykli trochu dlhšie a ujedete trochu ďalej.”

Rogers povedal, že e-bicykle kupujú ľudia rôznych vekových kategórií, ale obvykle ich predáva dôchodcom alebo ľuďom starším ako 25 rokov. “Otvára to veľa dverí pre ľudí, ktorí nie sú v kondícii, aby ujazdili dlhšie vzdialenosti, ale e-bicykle im to umožňujú,” povedal Rogers. “To je dôvod, prečo sa e-bicykle veľmi rýchlo rozširujú. Ľudia ich môžu používať na dochádzanie do práce a necítiť sa prestretí potom, keby jazdili na bežnom bicykli. Ale na e-bicykli jednoducho môžete zvýšiť výkon.”

Rogers povedal, že existujú rôzne druhy elektrických bicyklov, ako napríklad bicykle s pedálnym asistentom. “S bicyklom s pedálnym asistentom, čím rýchlejšie kĺžeš pedálmi, tým viac výkonu bicykel poskytuje,” povedal Rogers. “Elektrický bicykel vás posunie ďalej, na dlhšie časy, a rýchlejšie. Elektrické bicykle vás dokážu pomocou asistenta dostatočne pomôcť stúpnuť aj kopce, na ktoré by ste sa normálne dostali.”

Hoci niektoré bicykle s pedálnym asistentom majú len možnosť jazdy v móde, ako je bežný bicykel, Rogers povedal, že niektoré majú aj rukoväť plynu, takže cyklista môže stlačiť tlačidlo a bicykel sa bude pohybovať bez šliapania. Rogers povedal, že hoci jazda bez šliapania je niekedy vlastnosťou elektrických bicyklov, väčšina ľudí radi šliapu, aby sa pripojili k fyzickej aktivite.

Rogers uviedol, že elektrické bicykle majú zvyčajne tri až päť stupňov výkonu, v závislosti od modelu. “Ak nechcete, aby motor pracoval na plný výkon, môžete obmedziť jeho výkon tak, aby poskytoval iba malé množstvo energie, alebo môžete získať viac výkonu,” povedal Rogers. Podľa zákona môžu elektrické bicykle cestovať maximálne 28 mph, čo je moment, kedy sa výkon vypne. Rogers povedal, že vzdialenosť, ktorú elektrický bicykel ujde na jedno nabitie, závisí od hmotnosti jazdca a množstva používaného výkonu a zvyčajne dosahuje 50 až 60 míľ.

Elektrické bicykle z obchodov sa zvyčajne začínajú cenou okolo 1700 dolárov a Rogers odporúča kupovať ich v renomovanom obchode s bicyklami. Povedal, že lacnejšie elektrické bicykle môžu byť dostupné prostredníctvom rôznych internetových stránok, ale môžu mať nižšiu kvalitu a môžu spôsobiť problémy v prípade poruchy. Ak je elektrický bicykel určitej značky, ktorú obchod so bicyklami nemá na sklade, Rogers povedal, že je ťažké dostať správne diely, najmä pre elektrické komponenty, ako sú motory, snímače alebo batérie.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Čo sú elektrické bicykle?
Elektrické bicykle, známe aj ako e-bicykle, sú bicykle s elektrickým pohonom, ktoré jazdca podporujú a umožňujú jazdu na väčšie vzdialenosti a nižšou námahou.

2. Prečo by som mal/a zvážiť kúpu elektrického bicykla?
Elektrické bicykle ponúkajú jazdcovi možnosť cestovať rýchlejšie a dlhšie, čo je užitočné pre jazdu na väčšie vzdialenosti. Taktiež umožňujú ľuďom, ktorí nie sú v kondícii, aby mohli jazdiť dlhšie vzdialenosti bez vyčerpania.

3. Kto typicky kupuje elektrické bicykle?
Elektrické bicykle si kupujú ľudia z rôznych vekových kategórií, ale najčastejšie ich kupujú dôchodcovia a ľudia starší ako 25 rokov.

4. Aký je typický typ elektrického bicykla?
Existuje niekoľko druhov elektrických bicyklov, vrátane bicyklov s pedálnym asistentom. Tieto bicykle poskytujú pomoc pri šliapaní a čím rýchlejšie sa šliapne pedálmi, tým viac výkonu poskytuje bicykel.

5. Je možné jazdiť na elektrickom bicykli bez šliapania?
Áno, niektoré elektrické bicykle majú aj rukoväť plynu, ktorá umožňuje bicykel pohybovať sa bez šliapania. Avšak, väčšina ľudí stále uprednostňuje šliapanie, aby sa zapojili do fyzickej aktivity.

6. Aký je maximálny výkon a vzdialenosť elektrického bicykla?
Elektrické bicykle majú zvyčajne tri až päť stupňov výkonu, ktoré môžete nastaviť podľa potreby. Podľa zákona môžu elektrické bicykle cestovať maximálne rýchlosťou 28 mph a vzdialenosť, ktorú môžu ujsť na jedno nabitie, závisí od hmotnosti jazdca a množstva použitého výkonu.

7. Kde je vhodné kúpiť elektrický bicykel?
Odporúča sa kúpiť elektrický bicykel v renomovanom obchode s bicyklami, kde je možné získať kvalitné a spoľahlivé bicykle. Lacnejšie alternatívy z internetových stránok môžu mať nižšiu kvalitu a môžu niesť riziko problémov v prípade poruchy.

Related link:
Paceline Cyclery – obchod s bicyklami (EN)